Danfoss kwadratGrupa Danfoss – światowy producent komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, dystrybucji wody oraz maszyn roboczych. Zyski firmy Danfoss oscylują wokół 2,6 miliarda Euro (3,4 miliardów dolarów) rocznie. Grupa zatrudnia około 22000 pracowników na całym świecie. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Nordborg w Danii. 

Mads Clausen w 1933, po uzyskaniu dyplomu inżyniera, powrócił do miejscowości swoich narodzin i założył zakład wytwórczy na poddaszu domu swoich rodziców. W latach 30. XX wieku, dzięki wysokim cłom i embargu na pewne produkty przemysłowe, Clausen odniósł sukces w produkcji i sprzedaży znacznej liczby zaworów automatycznych do agregatów chłodniczych, które wcześniej importowano z USA. W latach 40. zakończyła się rozbudowa fabryki, założono przedstawicielstwa handlowe w Belgii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Holandii oraz Wlk. Brytanii. W latach 50. zakład zaczął pracować według systemu pracy akordowej, a skład osobowy pracowników przekroczył liczbę dwóch tysięcy. W 1966 Mads Clausen zmarł na zawał serca w wieku 60 lat. Jego wdowa, Bitten Clausen, przejęła przewodnictwo w radzie nadzorczej z Andreasem Jepsenem jako prezesem. W 1966 Jørgen M. Clausen, syn Madsa Clausena, został prezesem grupy Danfoss.

W 1997 sprzedaż przekroczyła 2 miliardy Euro, a liczba pracowników wzrosła do liczby 18 200. W 2000 segment firmy Danfoss o nazwie "Mobile Hydraulics" (Hydraulika Pojazdowa) połączył się z niemiecką firmą Sauer Inc. tworząc podmiot Sauer-Danfoss. Jørgen M. Clausen został członkiem zarządu tego przedsiębiorstwa w którym Danfoss posiada ok. 55.4% udziałów. W 2007 grupa Danfoss rozszerzyła swoją działalność za granicą – w szczególności w Kanadzie, Chinach, USA, Rumunii, Polsce oraz Francji – z ok. 130 000 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Jørgen M. Clausen przeszedł na emeryturę w wieku 60 lat. Nowym prezesem zarządu został Niels B. Christiansen.

 

Skontaktuj się z nami